05399431223 [email protected]
Bir Sayfa Seçin

Galeri

Hikayemiz

Üretim yaptığımız, 18 bin m2 açık, 2 bin m2 kapalı toplamda 20 bin m2 çiftlik alanımız ve 10 bin safkan Lohman Braun cinsi tavuk kapasitemizle, tavuklarımızın doğal köy yumurtası üretmelerine aracılık etmekteyiz.

Gezyum marka tesciline sahiptir ve Kurumsal kimliğini almıştır. Bir Gezen tavuk yumurtası çiftliğinin alması gereken bütün sertifikalara ve belgelere sahip olmanın gururunu taşımaktayız.

çiftliğimiz son derece profesyonel bir ekip tarafından profesyonel ekipmanlarla kurulmuştur. Çiftliğimizin Türkiye’nin en hijyenik çiftliği olması konusunda çok hassas davranıyoruz. Tavuklarımıza yedirdiğimiz yemleri özenle seçiyor, uzman veterinerler tarafından sağlıklarını titiz bir şekilde takip ediyoruz. Kapalı alanımıza hijyenik şartları sağlamış görevli personelimiz dışında kimseyi almıyoruz. Yumurtalarımızı, gezen tavuk çiftlikleri arasında ilk defa bizim çiftliğimizde kurulmuş, el değmeden yumurta toplama sistemi olan otomatik folluk ve yürüyen bant sistemi ile sağlıklı bir şekilde topluyoruz.

Övündüğümüz en önemli özelliğimiz ürünlerimizin soğuk zincire dahi girmemesidir. Çünkü biz ürünlerimizi her gün taze taze siz değerli müşterilerimizin sofralarına profesyonel dağıtım ağımızla ulaştırmaktayız.

Lohman Brown Tavuğu
Lohman Brown Yumurtası tavuğu, yumurta üreticiliğinde en çok tercih edilen ırklardan biridir. Lohman Brown yumurtası doğal ve köy yumurtası olduğu için protein bakımından zengin ve organik olması nedeniyle sağlıklıdır.

Lohman Brown Yumurtası ve Faydaları:

  • Yumurtada çeşitli vitaminler ve proteinler bulunmaktadır.
  • Yumurtadaki A vitamini miktarı ilk başta az görünse de A vitamini havuç ve benzeri bitkilerdekinden daha faydalı olduğu için yumurta bir yetişkin için her gün tüketmesi gereken bir gıda maddesidir.
  • Yumurta B grubu vitaminler, Selenyum, kolin bulundurur.
  • Lohman Brown yumurtası organik yumurta olması nedeniyle daha sağlıklıdır.
Gezen Tavuk Yumurtasının Faydaları
Gezen Tavuk Yumurtası gerçek anlamda yiyebileceğiniz en sağlıklı, organik ve besin değeri yüksek gıdalardan biridir. Sadece bir Gezen Tavuk Yumurtası’nda inanılmaz derece de protein, vitamin, mineral ve besin maddeleri bulunur.
Bir Gezen Tavuk Yumurtası içeriğine göz atıldığında 77 kalori, 6 gr protein ve 5 gram sağlıklı yağ barındırmasının yanında D, E, K, B6 vitaminleri ile kalsiyum ve çinko barındırır. Gezen Tavuk Yumurtası en sağlıklı ve besin değeri yüksek olmasının sebebi özgür ve doğal gezen tavukların yumurtladığı yumurtalar olmasıdır. Gezen tavuklar doğal yemlerle, doğa şartlarına uygun olarak beslenerek ve doğada kendi yiyeceğini bularak beslenmesi nedeniyle tamamen organiktir.

Yumurta içeriğindeki lutein maddesi sayesinde görmede azlığa yol açan dejenarasyonları azaltır. Asetilkoni değerini arttırır, yumurta sarısı kalsiyum açısından zengindir.Çinko içeriği yüksek olan Gezen Tavuk Yumurtası, magnezyum değerleri ile migren hastalığına iyi gelir. Omega-3 yönünden zengin olan Gezen Tavuk Yumurtası, demir, selenyum, niasinden ve riboflavin açısından zengindir.
Gezen Tavuk Yumurtası Nasıl Anlaşılır?
Yumurta çocuk sağlığı için önemli olması ve besin değerlerinin yüksek olması nedeniyle gerçek Gezen Tavuk yumurtası olması önemlidir. Yumurtanın kabuğu sağlam ise, pis koku gelmiyorsa, yumurta haşlandığında yumurta kabuğunun altında rengarenk bir görünüm çıkmıyorsa doğal Gezen Tavuk Yumurtası dır. Gezen Tavuk Yumurtaları haşlandıklarında daha hızlı pişer. Yumurtayı bi bardak suya koyduğunuzda eğer dibe batıyor suyun üstünde yüzmüyorsa taze Gezen Tavuk Yumurtası yumurtasıdır.

Sertifikalar

İşletme Onay Belgesi

Analiz Raporu

Marka Tescil Belgesi

Referanslar

Ankara
Kayseri

Bize Yazın